ourman
09 بهمن 1401 - 23:07

جانشین ‌سپاه ‌زنجان: برای محرومیت‌زدایی ‌در نقاط کم برخوردار متمرکز شده‌ایم

جانشین ‌سپاه ‌استان زنجان گفت: سپاه و بسیج فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه‌های عمران و آبادانی، بهداشت، اشتغالزایی و بسیاری از دیگر حوزه‌ها دارند و برای محرومیت‌زدایی همواره در تلاش هستند و در نقاط کم برخوردار متمرکز شده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، آئین رونمایی از تیزر و پوستر جهادگران استان زنجان، با حضور سردار ابوالفضل طهماسبی جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان، وجیهه اله بیگدلی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری و جمعی از جهادگران در سالن ولایت سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان برگزار شد.

در این مراسم سردار طهماسبی جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر اظهار داشت: سپاه و بسیج دوشادوش و همراه یکدیگر فعالیت‌های گسترده‌ای در تمامی حوزه‌های عمران و آبادانی، بهداشت، اشتغالزایی و بسیاری از دیگر حوزه‌ها دارند و برای محرومیت‌زدایی همواره در تلاش هستند و در نقاط کم برخوردار متمرکز شده‌ایم و در این راه در کشور 54 شهید جهادگر به شهادت رسیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان امروز در مقابل قدرت سپاه و بسیج زانو زده‌اند، گفت: حضرت امام (ره) به درستی فرمودند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود. خدمات سپاه در چهار دهه گذشته اصلاً قابل شمارش و محاسبه نیست و روز به روز هم به مسئولیت‌های سپاه افزوده می‌شود.

به اهداف جشنواره اشاره کرد و افزود: شناسایی الگوها، ایده‌ها و استعدادهای جهادی در عرصه های محرومیت زدایی و خدمت رسانی جزء اهداف این جشنواره با رویکرد جهاد تبیین، امیدآفرینی و خدمت رسانی است.

جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در ادامه گفت: پاسداشت و اقدامات فعالیت‌های گروه‌های جهادی، شناسایی طرح‌های مسئله محور گرو‌های جهادی، ایجاد بستر مناسب برای بروز و ظهور و انتشار آثار گروه‌های جهادی،کمک به عمق بخشی و گسترش فعالیت‌های رسانه‌ای از اهداف دیگر این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی خون آورد هزاران شهید است بیان‌کرد: طبق فرمایشات رهبری باید به صورت هنرمندانه کار گروه‌های جهادی رسانه‌ای شود زیرا هدف دشمنان این است که کارهای جهادگران دیده نشود.

سردار طهماسبی افزود: این جشنواره می‌تواند منجر به تبیین و ترویج گفتمان جهادی، ایجاد بستر مناسب تسهیل‌گری باشد و همچنین ارتباط بین گروه‌های جهادی و انتقال تجربیات موفق آن‌ها و بستر مناسب برای شناسایی سرمایه های انسانی جهادگران از اهداف دیگر این جشنواره است.

وی افزود: این جشنواره در سه بخش هنری، ادبی و تخصصی برگزار می‌شود و 25 موضوع محور برنامه جشنواره جهادگران است.

جانشین سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه آثار جهادگران ابتدا در استان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نفرات برتر به مرحله کشوری راه خواهند یافت عنوان کرد: جهادگران می‌توانند آثار خود را تا 9 اسفند ماه سال‌جاری به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

فعالیت 279 گروه جهادی فعال در سطح استان

در ادامه اقبال جهانبخشی رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت:  بسیج سازندگی استان زنجان به فعالیت‌های گروه های جهادی اشاره کرد و گفت: در سطح استان یک هزار و 350 گروه جهادی در سامانه ثبت شده‌اند  که یک هزار و 65 گروه جهادی در سطح عادی و 279 گروه جهادی فعال هستند.

وی با بیان اینکه تا کنون برای 410 گروه جهادی افتتاح حساب بانکی و مجوز فعالیت صادر شده است افزود: به‌زودی در خصوص گروه‌های جهادی باقی مانده نیز اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

جهانبخشی با بیان اینکه یک هزار و 218 گروه جهادی در عرصه‌های مختلف در حال خدمت رسانی هستند، گفت: این گروه‌ها در حوزه‌های عمران و آبادانی، اشتغالزایی، بهداشت ، میز خدمت، فرهنگی و آموزشی فعالیت مستمر دارند. همینطور سه قرارگاه عملیاتی پهنه‌ای در زنجان، خدابنده و خرمدره راه‌اندازی شده که در حال فعالیت هستند.

همکاری دهیاران با پایگاه‌های بسیج روستایی

در ادامه وجیه الله بیگدلی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری زنجان گفت: این اداره در تمام 267 روستا دهیاران را موظف کرده که با پایگاه های بسیج تعامل و همکاری داشته باشند.

وی افزود: گروه جهادی شهید سلیمانی با 25 دهیار هر هفته در روستاهای محروم استان برای اصلاح آب شرب فعالیت مستمر دارد و در 9 ماه سال جاری بیش از 17 هزار متر مربع اصلاح آب شرب روستاهای محروم انجام شده است و اعلام می‌داریم که با تمام امکانات در  فعالیت‌های گروه‌های جهادی حضوری فعال داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1006169