ourman
09 بهمن 1401 - 18:57

بسیج در تولید فکر و تربیت نیروی انقلابی پیشتاز باشد

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به تولید فکر و اندیشه ورزی ایمانی و تربیت نیروی انقلابی در بسیج، گفت: بسیج در تولید فکر و تربیت نیروی انقلابی پیشتاز باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طیب صحرایی اظهر یکشنبه در اجلاس مجمع بسیجیان استان کرمانشاه که در مجتمع بعثت برگزار شد، اظهار کرد: بسیجیان در یک چارچوب ایمانی به اندیشه ورزی بپردازند و به جایگاه منظومه فکری مقام معظم رهبری در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کریم مراجعه و مطالعه این کتاب را به عنوان یک تکلیف برای هر بسیجی است و اندیشه ورزی را در ذیل چارچوب نظام اسلامی و زعامت ولایت فقیه مهم برشمرد.

وی با اشاره منویات رهبر انقلاب در دهه نود در مورد ویژگی های یک جوان مطلوب، افزود: مهمترین ویژگی یک انسان در تراز انقلاب اسلامی در کلام رهبری، تاکید بر ایمان است و تخصص و توانمندی و شجاعت و اهل کار بودن را در کنار واژه مؤمن به کار برده اند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به آیات قرآن درباره ایمان، تصریح کرد: در آیات قرآن بر رستگاری مؤمنان تاکید دارد و ایمان باید مبتنی بر آگاهی باشد و ایمان گذرا و تکلیفی وگذرا بی فایده است.

وی ادامه داد: ایمان باید تعهدآور باشد و اگر می‌خواهیم بسیج کارآمد و پیشرو باشد مهمترین نقطه تمرکز بر ایمان آگاهانه و باتعهد باشد و گروه های اندیشه ورز بسیج بر مصادیق ایمان توجه داشته باشند.

صحرایی تاکید کرد: اندیشه ورزی در امور گذشته و حال و آینده تعلق می‌گیرید و براساس آیات و روایات ما موظف هستیم در امور گذشته و معاصر و آینده اندیشه ورزی کنیم و در منظومه تربیتی اسلامی به اندیشه ورزی بهینه تاکید دارد.

وی با اشاره به منویات موکد مقام معظم رهبری در بحث جهاد تبیین، تصریح کرد: در اندیشه ورزی ها تبیین مسائل انقلاب مدنظر باشد و ما وظیفه داریم که روشن کنیم که مردم ما آگاهانه به انقلاب ایمان داشته باشند.

صحرایی با بیان اینکه مجموعه بسیج نباید گرفتار روزمرگی شود، تاکید کرد: انقلاب به ایران اسلامی عزت داد و مجموعه بسیج در راه اهداف انقلاب اسلامی باید پیشتاز در پرورش نیرو و تولید فکر باشد و درگاه ورود به تمدن اسلامی را فراهم کند و اهداف بزرگ انسان‌های بزرگ را تربیت می‌کند و هدف های بزرگ حاج قاسم سلیمانی را شهید سلیمانی کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1005747